Energiebesparing door stillegging gemalen
Dinsdag 19 november 2024BIDDINGHUIZEN - Waterschap Zuiderzeeland gaat gemaal Lovink en andere gemalen in Flevoland tijdelijk uitschakelen tijdens piekuren van het stroomverbruik. Hiermee wil het waterschap bijdragen aan het verlichten van de druk op het elektriciteitsnet, dat steeds vaker overbelast raakt.
Daarover schrijft Omroep Flevoland. Het gemaal wordt alleen stilgelegd bij goed weer; tijdens regen blijven de gemalen operationeel om wateroverlast te voorkomen.
Het stroomverbruik van gemaal Lovink is aanzienlijk. Volgens het waterschap verbruikte het vorig jaar ongeveer drie miljoen kilowattuur, vergelijkbaar met het jaarlijkse verbruik van duizend huishoudens. Door gemalen als Lovink strategisch uit te schakelen, verwacht Waterschap Zuiderzeeland een energiebesparing van twintig procent te realiseren.
Redactie BHZNet.nl