0321-337030 Klusbedrijf Johan Bramer
Tel. 0321-333169 Peter Evers
Kapsalon Beautiful Change Kapsalon Beautiful Change
Kubbeweg 17 De Kubbe BV - Biddinghuizen
Hoogeveen Multi Service Hoogeveen Multi Service

Fors minder aardgasverbruik in gemeente Dronten

Donderdag 30 november 2023
Fors minder aardgasverbruik in gemeente Dronten
Afbeelding ter illustratie
Foto: Pexels / Magda Ehlers - rechtenvrije afbeelding

BIDDINGHUIZEN - In 2022 is het aardgasverbruik in Nederlandse woningen aanzienlijk gedaald. Volgens het CBS daalde het gemiddelde verbruik met 21,6 procent tot 980 kubieke meter per woning. In de gemeente Dronten was de afname met 22,7 nog iets hoger dan het landelijk gemiddelde.

Deze daling wordt grotendeels toegeschreven aan het warmere weer in 2022, zuiniger stookgedrag en aardgasbesparende maatregelen.

Grote verschillen per regio
De grootste daling werd waargenomen in enkele Noord- en Zuid-Hollandse gemeenten, terwijl in minder stedelijke gebieden, vooral in het noorden en oosten van Nederland, het verbruik minder sterk daalde. De gemeente Dronten noteerde een afname van 22,7 procent in het aardgasverbruik. Gemiddeld verstookte een particulier huishouden in onze gemeente vorig jaar 1.020 m2 gas.

Verschillen naar woningtype
Vrijstaande woningen en twee-onder-een-kapwoningen lieten de grootste afname in gasverbruik zien, respectievelijk 22,3 en 22,4 procent. Appartementen hadden de kleinste daling van 20,2 procent. Woningbezitters zagen een sterkere daling in verbruik (22,4 procent) vergeleken met huurders (20,6 procent).

Stedelijkheid en aardgasverbruik
Gemeenten met een uitgebreid stadsverwarmingsnet, zoals Almere, Purmerend en Nieuwegein, hadden een lager gemiddeld aardgasverbruik. In niet-stedelijke gebieden was het verbruik hoger, met een gemiddelde van 1.268 kubieke meter in 2022.

Redactie BHZNet.nl


nieuwsrubrieken
Adverteerder in de rubriek Energie
Kubbeweg 17
De Kubbe BV - Biddinghuizen
actueel nieuws
in de bhznet.nl winkel
twitter facebook rss top