Binnenkort gratis fittest voor (in-)actieve senioren
Donderdag 3 maart 2016BIDDINGHUIZEN - Op maandag 4 april organiseren de buurtsportcoaches een fittest voor (in-)actieve senioren in Biddinghuizen. Deze doelgroep wordt binnenkort middels een brief uitgenodigd hieraan deel te nemen.
In 2013 zijn er voor het laatst fittesten afgenomen bij de inwoners van 65 jaar en ouder in de gemeente Dronten. Verdeeld over 3 testdagen hebben destijds bijna 700 inwoners deelgenomen aan de fittest. De resultaten van die test zullen worden vergeleken met de komende test in de hoop dat de fitheid van de senioren is toegenomen.
Meer bewegen
Sport en bewegen is belangrijk en bovendien leuk. Dat geldt voor iedereen, zeker als de jaren wat meer gaan meetellen en men niet meer zo makkelijk in beweging komt. Een actieve leefstijl, waarin beweging op welke manier dan ook een plaats inneemt, draagt bij aan een goede gezondheid.
Test
De test is met name bedoeld voor zowel mensen die niet zo fit zijn en een steuntje in de rug nodig hebben om (weer) in beweging te komen. Maar natuurlijk zijn ook senioren welkom die (voldoende) bewegen en nieuwsgierig zijn naar de uitkomsten en mogelijkheden op het gebied van bewegen in de gemeente Dronten.
Bevorderen fitheid
De fittest wordt uitgevoerd volgens het protocol van GALM, ontwikkeld door de Rijksuniversiteit Groningen. Het doel van GALM is het bevorderen van de fitheid en gezondheid van inactieve senioren (60-70 jaar) en chronisch zieken. Het project moet ertoe leiden dat meer mensen gaan bewegen of sporten, zodat de gezondheid wordt verbeterd.
Gemeente Dronten kiest ervoor de fittest af te nemen bij inwoners tussen 65 en 75 jaar, in verband met het gemeentelijk seniorenbeleid.
Onderdelen fittest
De fittest bestaat uit de volgende onderdelen en staat onder supervisie van een (sport)arts: bloeddruk, BMI, lenigheid, kracht, handvaardigheid, reactietijd, wendbaarheid en coördinatie en uithoudingsvermogen. Na afloop van de test ontvangen de deelnemers een deskundig beweegadvies en informatie van de lokale sportaanbieders. Tevens zal er voedingsadvies gegeven worden en is er de mogelijkheid een gehoortest uit te laten voeren, zodat deelnemers een complete testdag meemaken.
Voor meer informatie: http://www.sportindronten.nl.
Redactie BHZNet.nl